Admitere la cursurile de master la Facultatea de Teologie din Timișoara – septembrie 2018

Facultatea de Teologie din Timişoara anunţă o nouă sesiune de admitere la cursurile de Master, sub genericul RELIGIE, CULTURĂ, SOCIETATE. Înscrierile au loc în perioada 17-19 septembrie, la secretariatul Facultăţii din cadrul Universităţii de Vest din Timişoara, blv. V. Pârvan nr. 4, iar interviul se va desfăşura în ziua de 19 septembrie, la orele 14:30. Informaţii suplimentare se pot obţine din timp util de la secretariatul Facultăţii.

Sunt aşteptaţi absolvenţi de la diferite facultăţi, care doresc să afle din tainele Teologiei ortodoxe, predate de cadre didactice ale Facultăţii de Teologie.

Menţionăm că diplomele eliberate pentru acest masterat vor fi luate în considerare pentru recunoaşterea gradelor profesionale în cler.

Comments are closed.