Ajutoare pentru persoanele aflate în izolare

Având în vedere solidaritatea Bisericii cu toate instituțiile publice și private ce oferă sprijin și asistență la domiciliu, atât persoanelor aflate în carantină cât și persoanelor aflate în izolare, Înaltpreasfințitul Părinte Ioan îndeamnă pe toți cei care doresc să sprijine material și financiar unitățile medicale, cantinele sociale și asistența la domiciliu, în contextul pandemiei, să o facă prin Fundația „Filantropia” a Arhiepiscopiei Timișoara.

Donațiile și alimentele primite vor fi folosite pentru ajutorarea persoanelor izolate la domiciliu, pentru prepararea hranei și pentru achiziționarea de materialele igienico-sanitare.

FUNDAȚIA FILANTROPIA TIMIȘOARA

BRD TIMIȘOARA
IBAN: RO38 BRDE 360SV 3093 1313 600

Pentru detalii: 0729063732, 0714810147

Comments are closed.