4 ani de la trecerea la Domnul a Părintelui Mitropolit Nicolae

        Cu nădejde în mila şi bunătatea lui Dumnezeu, anunţăm că, în ziua de duminică 30 septembrie a.c., de la ora 11,30 în Catedrala mitropolitană din Timişoara, cu binecuvântarea  Înaltpreasfinţitului Părinte Ioan, Mitropolitul Banatului se va oficia slujba de pomenire la patru ani de la trecerea la Domnul a Părintelui Mitropolit Nicolae Corneanu.

        Toţi cei care l-au cunoscut, l-au preţuit şi l-au iubit pe Părintele nostru Mitropolit sunt invitaţi la rugăciunile şi slujbele oficiate întru pomenirea lui, prilej prin care vor avea posibilitatea de a-i aduce un pios omagiu şi de a-şi exprima  sincera preţuire.

        Veşnică sa-i fie pomenirea din neam în neam!     

 

  Biroul de presă al Arhiepiscopiei Timişoarei

Comments are closed.