Etapa eparhială a Concursului “Biserica şi Şcoala din sufletul meu”

La etapa eparhială a concursului “Biserica şi Şcoala din sufletul meu”, desfăşurată în Arhiepiscopia Timişoarei, au fost declaraţi câştigători următorii elevi:

a) secţiunea literară: Ionescu Leila – câştigător al locului I, parohia: Timişoara Fabric Est, şcoala de provenienţă: Colegiul Naţional C. D. Loga din Timişoara, preot Aurel Cristian Tomescu /profesor coordonator Alina Florei;

– locul II: Butiri Beatrice (parohia Cebza), Spineanu Miruna (Fabric Est/C.D. Loga), Rozemberg Xenia (Ghiroda Veche);

– locul III: Bogdan Silvia (Viile Fabric), Micu Alin (Cebza), Vaszko Claudia (Fabric Est/C.D. Loga);

– menţiunea I: Lomoră Irina (Sinersig), Andraşoni Alexia (Ghiroda Veche), Bălan Alexandru (Fabric Est);

– menţiunea II: Antanas Denis (Găvojdia), Criste Andreea (Giulvăz), Adam Mihaela (Viile Fabric);

– menţiunea III: Radu Alexia (Satchinez), Ciolea Daniel (Coşava) şi Toma Ionel (Jebel).

b) secţiunea artistică: Sicoe Andreea – câştigător al locului I, parohia Timişoara Viile Fabric, şcoala de provenienţă: Şcoala Gimnazială nr. 7 “Sfânta Maria” din Timişoara, diac. Florin Băran;

– locul II: Aciobăniţei Ştefania (parohia Timişoara Calea Lugojului), Bărbulescu Vlad Ioan (Satchinez);

– locul III: Paulescu Denisa (Cebza), Dragalina Roxana (Jebel);

– menţiunea I: Găinaru Oana (C. D. Loga/ Fabric Est), Tomescu Cecilia (Fabric Est), Nedelcovici Simona (Cebza), Fornade Alexandru (Coşava);

– menţiunea II: Isac Lucian (Viile Fabric), Ştefan Badea (Fabric Est), Bărbosu Iasmina, Ciclovean Pavel, Columpar Casandra, Lingurar Lucian, Mureşan Gabriel, Pop Denisa (Comloşu Mare), Boncuţiu Dragoş (Viile Fabric);

– menţiunea III: Tarnoveţchi Daniela (Viile Fabric), Ungureanu Maria (Jebel), Bugariu Radu (Comloşu Mare), Ungureanu Iasmina, Stănică Ana-Maria, Negru Rafael-Vasile (Sinersig), Hetei Florin, Pop Joao Alexandre (Sinersig), Bronţ Karina (Satchinez), Conţiu Cristina (C.D. Loga/Fabric Est), Sava Bogdan (Ghiroda Veche).

c) secţiunea multimedia: Dragomir Oana – câştigător al locului I, parohia Cebza, şcoala de provenienţă: Colegiul Naţional Banaţean din Timişoara, preot Ciprian Ene/ profesor coordonator Roxana Ene.

– locul II: Ştefan Alina, Berar Deian (C.D. Loga/Fabric Est), Marinică Denisa (Timişoara Calea Lugojului), Paulescu Alexandra (Coşava), Paul Monica Cristina (Satchinez);

– locul III: Tomescu Nicolae (Fabric Est), Berar Deian (C.D. Loga/Fabric Est), Tabacu Rahela (Cebza), Vidu Mădălina (Coşava);

– menţiunea I: Datcu Marcu (Viile Fabric), grup catehetic (Birda), Andraşoni Casian (Ghiroda Veche);

– menţiunea II: Andraşoni Casian (Timişoara Calea Lugojului), Sergiu Brânză (Fabric Est);

– menţiunea III: grup catehetic (Birda), Vântu Patricia (Găvojdia), Ignacz Diana (Sânpetru Mic) şi Ciclovean Pavel (Comloşu Mare).

 La această etapă eparhială au participat peste 110 elevi.

 

Comments are closed.