Eveniment la Facultatea de Teologie din Timișoara

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Ioan al Banatului, luni 10 decembrie, de la orele 11, va avea loc în sala festivă a Centrului eparhial din Timişoara (blv. C.D. Loga nr. 7) evenimentul: Laudatio. Preot conf. dr. Nicolae Morar – şeful catedrei de Teologie din cadrul Facultăţii de Litere, Istorie şi Teologie din Timişoara

Cu acest prilej va fi prezentat și volumul intitulat: 1993-2018. Un sfert de veac de învăţământ teologic ortodox superior la Timişoara. Părintele conf. dr. Nicolae Morar – patru decenii de activitate şi 65 de ani de viaţă (coord. pr. lect. dr. Adrian Covan şi pr. lect. dr. Marius Florescu), Editurile Astra Museum şi Partoş – 2018.

Având în vedere că aţi contribuit cu un material la apariţia acestui volum, Vă adresăm invitaţia de a fi alături de noi la acest eveniment din mediul academic teologic timişorean.

Vă aşteptăm cu drag,

Catedra de Teologie ortodoxă

 

Comments are closed.