Festivalul „Cântecele Betleemului”, ediția a XV-a

Sâmbată 14 şi duminică 15 decembrie 2019, la biserica Parohiei Ortodoxe Române Timișoara Zona Dacia va avea loc cea de a XV-a ediție a Festivalului ,,Cântecele Betleemului”. Programul acestui festival va fi dupa cum urmează:

Sâmbătă, 14 dec. 2019

18,00- Corul de copii al clasei a II – a G de la Şcoala Gimnazială 24, dirijor Înv. Gia Novacovici

18,15- Corul Vicariatului Greco-Catolic Timişoara, dirijor Prof. Doina Boşca.

18,30- Corul ,,Apostolia” al  Parohiei Ortodoxe Timişoara Viile Fabric, dirijor  Corneliu  Hriţcu.

18,45- Corul primar de copii  al Şcolii Gimnaziale 30 din Timişoara, dirijor Prof. Ramona Apostol.

19,00- Corul de copii ,, Anghelos” al Şcolii Gimnaziale din Orţişoara, dir.  Prof. Tudor Sebastian Alexandru

19,15- Grupul de copii „Inocentia” al Par. Ort. Române Timişoara Zona Dacia, dirijor Pr. Florin  Filip.

19,30- Corul ,,Învierea” al Par. Ort. Române din  Foeni, dirijor Pr. Nicolae Strizu.

Duminică, 15 dec. 2019

18,00- Corul ,,Îngeraşilor” al Şcolii Gimnaziale 24, dirijor Învăţătoare  Monica Soare şi Luminiţa Drăghici

18,15- Corul „Doina Banatului” al Par. Ort. Rom. Timişoara – Iosefin, dirijor  Florin Nicolae Şincari.

18,30- Corul de copii al Catedralei Mitropolitane Ort.  Române din Timişoara, dirijor Prof. Adina Botezatu

18,45- Corul de copii al clasei a II – a E al Şcolii Gimnaziale 24 din Timişoara, dir. Înv. Oana Maria Onea

19,00- Grupul vocal ,,Lira” din Timişoara, dirijor  Camelia Condescu

19,15- Corul claselor de teologie ortodoxă din cadrul Colegiului Naţional Pedagogic ,,Carmen Sylva” din Timişoara, dirijor  Florin Nicolae Şincari.

19,30- Corul ,,Armonia” al Parohiei Ortodoxe Române Timişoara – Mehala, dirijor Pr. Dr. Lt.- Col. Radu Cosmin Bogdan

19,45- Corul „Theofora Dacica Timisiensis”al Par.Ort.Rom.Timişoara Zona Dacia, dir. Pr. Florin  Filip

20,00- Corul Catedralei Ortodoxe Sârbe Timişoara – Cetate, dirijor Prof. Ioţa Bugarschi.20,15- Corala ,,Epifania” a Prot. Ortodoxe Române din Timişoara, dirijor   Florin Nicolae Şincari.