Festivalul coral „Cântările Învierii”, la Parohia Criciova

Arhiepiscopia Timișoarei în colaborare cu Primăria Criciova și Parohia Ortodoxă Criciova cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Ioan, Mitropolitul Banatului organizează o nouă ediție a Festivalului coral „Cântările Învierii”. Manifestarea culturală va avea loc duminică 19 mai, a.c. la biserica parohială din Criciova, după slujba Vecerniei, ce va fi oficiată de un sobor de preoți, de la ora 17,00.

Vor participa mai multe formații corale, dintre care amintim: Corul bisericesc „Învierea” din parohia Foeni,  Corul bisericesc din parohia Șag, Corul bisericesc  din parohia Criciova, Corul “Osana” al Ligii Tinerilor Creștini Ortodocși Români Lugoj și Corul „Filocalia” al Liceului Teoretic „Coriolan Brediceanu”, din Lugoj. 

Comments are closed.