Noi publicații bisericești

 


Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Ioan al Banatului, a apărut, la tipografia Partoș din Timișoara, un nou număr – iulie 2017 – al publicației ÎNVIEREA, revista Arhiepiscopiei Timișoarei, însumând 28 de pagini. Poate fi achiziționată de la pangarul catedralei mitropolitane din Timișoara și de la bisericile parohiale din eparhie. Doritorii de a colabora la revista eparhială, pot trimite articole și materiale pe adresa de email: invierea@arhiepiscopiatimisoarei.ro

La Editura Învierea a Arhiepiscopiei Timișoarei a apărut un nou număr (4-6, aprilie-iunie 2017) al revistei ALTARUL BANATULUI, revista Mitropoliei Banatului. Cuprinde pastorale, studii, note, comentarii, pagini omiletice, prezentări bibliografice ș.a. Poate fi achiziționată de la standul de obiecte bisericești de la catedrala mitropolitană și de la parohiile din cuprinsul Mitropoliei Banatului. Adresa de web a revistei este: http://altarul-banatului.ro/

 

 

 

 

 

Comments are closed.