Noi publicații bisericești

La Editura Învierea a Arhiepiscopiei Timișoarei a apărut un nou număr (1-3, ianuarie-martie 2017) al revistei ALTARUL BANATULUI, revista Mitropoliei Banatului. Cuprinde pastorale, studii, note, comentarii, pagini omiletice, prezentări bibliografice ș.a. Poate fi achiziționată de la standul de obiecte bisericești de la catedrala mitropolitană și de la parohiile din cuprinsul Mitropoliei Banatului.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Ioan al Banatului, a apărut la tipografia Partoș din Timișoara, un nou număr – mai 2017 – al publicației ÎNVIEREA, revista Arhiepiscopiei Timișoarei, însumând 28 de pagini. Poate fi achiziționată de la pangarul catedralei mitropolitane din Timișoara și de la bisericile parohiale din eparhie.