NOI PUBLICAȚII BISERICEȘTI LA CENTRUL EPARHIAL

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Ioan al Banatului, la tipografia Partoș din Timișoara a apărut numărul 6/2019 al revistei Învierea a Arhiepiscopiei Timișoarei, însumând 48 de pagini.

Poate fi achiziționată de la pangarul catedralei mitropolitane din Timișoara și de la bisericile parohiale din eparhie.

Revistaeparhială Învierea poate fi consultată și on line pe adresa:

Tot la tipografia eparhială a apărut recent și volumul Anul centenar al Marii Uniri. Considerații teologice și istorice (Editura Astra Museum, 384 pagini), însumând contribuțiile unor profesori, teologi, doctoranzi și cercetători din cadrul simpozionului desfășurat în luna noiembrie a anului 2018 la mănăstirea Timișeni. Volumul poate fi achiziționat de la pangarul catedralei mitropolitane din Timișoara.

Comments are closed.