Noi publicații bisericești, sub îngrijirea Centrului eparhial

 

 


Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Ioan al Banatului, a apărut, la tipografia Partoș din Timișoara, un nou număr – iunie 2017 – al publicației ÎNVIEREA, revista Arhiepiscopiei Timișoarei, însumând 28 de pagini. Poate fi achiziționată de la pangarul catedralei mitropolitane din Timișoara și de la bisericile parohiale din eparhie. Doritorii de a colabora la revista eparhială, pot trimite articole și materiale pe adresa de email: invierea@arhiepiscopiatimisoarei.ro

Tot cu binecuvântarea Chiriarhului eparhiei, a văzut lumina tiparului volumul SLUJITORI ȘI APĂRĂTORI AI ORTODOXIEI BĂNĂȚENE (Editura Astra Museum, Editura Partoș, 2017), însumând 374 pp. Poate fi achiziționată la pangarul de obiecte bisericești de la catedrala mitropolitană.

 

 

Comments are closed.