Simpozion Național de Teologie

În zilele de 21-22 octombrie a.c., Mitropolia Banatului, în colaborare cu Facultatea de Teologie din Timişoara, organizează simpozionul naţional intitulat MARTIRI ŞI MĂRTURISITORI AI DREPTEI CREDINȚE ÎN TIMPUL REGIMULUI COMUNIST. 70 DE ANI DE LA REÎNFIINŢAREA MITROPOLIEI BANATULUI.

Propunerile de lucrări dorim să conţină numele şi prenumele autorului, titlul academic (dacă există), afilierea instituţională, numărul de telefon, adresa de email, precum şi un scurt abstract (150-200 de cuvinte). Titlurile comunicărilor ar fi bine să fie trimise până la data de 10.10.2017, pe adresa de email: pr.mariusflorescu@yahoo.ro

Simpozionul se va desfăşura la Mitropolia Banatului şi la mănăstirea Timişeni, iar lucrările se vor publica în volum la o editură acreditată. Cazarea şi masa vor fi oferite gratuit la mănăstirea Timişeni.

Programul simpozionului va putea fi consultat, în timp util, pe siteul Mitropoliei Banatului: www.mitropolia-banatului.ro

Pentru detalii suplimentare, se poate apela numărul de telefon 0726.015.931

Comments are closed.