Slujire la biserica Timișoara Zona Pârvan – Biserica Studenților

Duminică 30 iunie, în Duminica Sfinţilor Români, la biserica parohiei Timişoara Zona Pârvan, numită şi biserica Studenţilor, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Ioan al Banatului, la invitaţia părintelui paroh Marius Ioana, au slujit mai mulţi părinţi profesori de la Facultatea de Teologie din Timişoara. Cuvântul de învăţătură a fost rostit de părintele paroh Marius Ioana, care de asemenea la final a prezentat credincioşilor pe fiecare părinte profesor şi domn profesor în parte. Părintele conf. dr. Constantin Jinga, coordonatorul catedrei de Teologie a mulţumit la final pentru invitaţie şi şi-a exprimat bucuria slujirii împreună la această biserică. Aceste slujiri vor continua din toamnă la bisericile unde slujesc părinţi profesori de la Facultatea de Teologie din Timişoara.

Comments are closed.