Concert de colinde inedit

Cu emoţie şi bucurie ne pregătim cu toţii de marea sărbatoare a Naşterii Domnului nostru Iisus Hristos! Copiii Grădiniţei “Troiţa” şi ai Şcolii “Sf. Antim Ivireanul” din Timişoara, împreună cu toţi cei care se ocupă zi de zi de educarea şi creşterea lor sufletească, vin în întâmpinarea acestei mari sărbători, după puterea lor, cu ceea ce au mai frumos: suflet curat, voci cristaline şi colinde autentice, într-un Concert de Colinde pregătit cu multă dăruire pentru data de 11 decembrie, ora 17:30 la Sala Capitol a Filarmonicii Banatul. 

Ne dorim ca acest eveniment să nu fie doar o serbare, ci o sărbătoare prin care vom putea transmite tuturor celor din comunitatea noastră valorile şi viziunea ce stau la baza activităţii celor două unităţi de învăţământ.

 Toţi copiii prezenţi la eveniment vor avea parte de o surpiză dulce, iar toţi cei care vor fi alături de noi, susţinători sau simpli spectatori, vor putea achiziţiona CD-ul cu muzică pentru copii “Cius, Cius, Măgăruş” şi Calendarul 2014 inspirat din activitatea celor două unităţi de învăţământ.

În acelasi spirit al bucuriei, tot în seara zilei de 11 decembrie, începând cu ora 20:00, Sala Capitol va gazdui conferinţa intitulată “Viaţa prin celălalt”, ce va fi susţinută de Părintele Stareţ Iustin şi Părintele Pantelimon de la Mănăstirea Oaşa din Munţii Sureanu.

Vă invităm, aşadar, să petreceţi alături de noi o seară de autentică bucurie şi folos, ce va include un amplu şi minunat program de colinde, spre mângâierea cugetului şi simţirii înaintea marelui praznic al Naşterii Domnului Nostru Iisus Hristos!

Comments are closed.