Concursul naţional de retorică creştină “Crezul meu!” în eparhia Timişoarei

Concursul naţional de retorică creştină “Crezul meu!” în eparhia Timişoarei

În sala festivă a Arhiepiscopiei, cu binecuvântarea şi cu prezenţa Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit, s-a desfăşurat joi 6 mai, etapa eparhială a Concursului naţional de oratorie creştină „Crezul meu!”. La concurs au luat parte cincisprezeci copii, câte trei elevi de la fiecare protopopiat.

Toţi candidaţii au rostit eseurile cu care au fost nominalizaţi pentru această etapă. În urma evaluării, eleva Bianca Antal de la parohia Giroc I, protopopiatul Timişoara I, a fost desemnată să reprezinte eparhia Timişoarei la etapa finală, din zilele de 20-21 mai a.c. la Patriarhia Română.
Concursul s-a încheiat cu acordarea de premii şi diplome pentru toţi participanţii.

Leave a Reply