Concursul naţional „Copilul învaţă iubirea lui Hristos”

Conform Hotărârii Sfântului Sinod nr. 8712/2011, Biroul de catehizare a tineretului din cadrul Sectorului Teologic-Educaţional al Patriarhiei organizează Concursul naţional de miniproiecte de educaţie social-filantropică „Copilul învaţă iubirea lui Hristos”.

Scopul concursului este de a cultiva dragostea faţă de semeni şi de a-i educa pe copii în sensul ajutorării semenilor aflaţi în suferinţă: bătrâni bolnavi, singuri, copii abandonaţi sau în situaţii speciale, familii sărace etc.

Concursul se adresează copiilor, preoţilor şi profesorilor de religie implicaţi în Programul catehetic „Hristos împărtăşit copiilor”.

Informaţii suplimentare pot fi obţinute din conceptul concursului aflat la adresa:

http://mitropolia-banatului.ro/?page_id=5508

Comments are closed.