Descoperă Omul Potrivit la Locul Potrivit!

Fundaţia Filantropia Timişoara în parteneriat cu Institutul pentru Politici Sociale anunţă lansarea celei de-a treia campanii cu tema ”Descoperă Omul Potrivit la Locul Potrivit!” din cadrul proiectului „Centrele de Incluziune Socială – oportunitate pentru facilitarea participării pe piaţa muncii a grupurilor vulnerabile”, o campanie pentru promovarea egalităţii de şanse pe piaţa muncii a persoanelor cu dizabilităţi.

Campania se desfăşoară în Judeţul Timiş în perioada aprilie-iunie 2013 şi urmăreşte promovarea şi diseminarea de informaţii în cadrul potenţialilor angajatori în ceea ce priveste dezvoltarea unor noi locuri de muncă protejate în întreprinderi, promovarea diferitelor forme alternative şi flexibile de angajare a persoanelor cu dizabilităţi şi a modalităţilor prin care poate fi dezvoltată capacitatea de ocupare a persoanelor cu dizabilităţi care, din cauza deficienţelor lor, ar putea avea dificultăţi în adaptarea la organizarea tradiţională a muncii (în special utilizarea tehnologiei informaţiei şi a internetului).

Mai multe detalii: Descopera Omul potrivit la locul potrivit

Comments are closed.