Examen de admitere la Facultatea de Teologie din Timişoara

_DSC0697

Miercuri, 23 iulie, la sediul Universităţii de Vest din Timişoara a avut loc susţinerea examenului de admitere la ciclul de licenţă pentru anul universitar 2014-2015, la Facultatea de Litere, Istorie şi Teologie, Specializarea Teologie Pastorală.

Examenul a constat în susţinerea unui interviu duhovnicesc, menit să identifice aptitudinile vocaţionale ale candidaţilor, și a unei probe scrise la disciplina Dogmatică Ortodoxă. Comisia de examinare a fost formată din cadre didactice de la Catedra de Teologie, condusă de pr. conf. univ. dr. Nicolae Morar. La prima sesiune de admitere s-au înscris 24 de candidaţi, urmând ca în luna septembrie să se desfăşoară o nouă sesiune de admitere.

_DSC0701 _DSC0690

Comments are closed.