Fundația Filantropia Timișoara în sprijinul persoanelor nevoiaşe

 Cu prilejul Sfintei Sărbători a Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, sub genericul ”Bucuria de a dărui” în zilele de miercuri și joi, 17 și 18 decembrie 2013, a avut loc o acțiune de binefacere demarată de Fundația Filantropia Timișoara, reprezentată prin pr. Romeo Dumitrașcu, preşedintele fundaţiei și asistenții sociali Carmen Șotălă și Alina Lozici, în colaborare cu firma SC IHM TOTAL CONSULT SRL, care a contribuit prin sprijinul financiar acordat la materializarea acestei inițiative. Acțiunea se înscrie în programele pe care Fundația Filantropia Timișoara le desfășoară, misiunea acesteia fiind să dezvolte sistemul de caritate în spirit creștin, umanitar și s-a îndreptat către 40 de familii aflate în dificultate din județul Timiș, beneficiare ale proiectelor derulate de către organizație – CIS (Centrele de Incluziune Socială), CISCPAD (Centrul de Informare, Sprijin și Consiliere a Persoanelor Aflate în Dificultate) și CIVICA (Serviciul de Îngrijire a Vârstnicilor la Domiciliu), acestea primind pachete ce conțineau diverse produse alimentare.

Comments are closed.