Participări şi slujiri arhiereşti

În Duminicile din 4 şi 11 iulie Înaltpreasfinţitul Arhiepiscop şi Mitropolit Nicolae a participat la Sfânta Liturghie oficiată la catedrala mitropolitană.

În Duminica din 4 iulie Preasfinţitul Episcop-vicar Paisie Lugojanul a participat la resfinţirea bisericii din localitatea Ghelari (Episcopia Devei şi Hunedoarei), apoi la Sfânta Liturghie oficiată împreună cu alţi membri ai Sfântului Sinod, sub protia Înaltpreasfinţitului Mitropolit Laurenţiu al Ardealului. În Duminica din 11 iulie Preasfinţia Sa a târnosit noua biserică din parohia Tomeşti Colonie, protopopiatul Făget, iar apoi a oficiat Sfânta Liturghie împreună cu P.On. Părinte vicar-administrativ Ionel Popescu, P.On. Părinte protopop Bujor Păcurar şi alţi clerici, printre care parohul locului, P.C. Părinte Adrian Magheţi.

Leave a Reply