Premierea elevilor participanţi la faza judeţeană a Olimpiadei de Religie

În sala de festivităţi a Centrului eparhial din Timişoara a avut loc astăzi premierea elevilor participanţi la faza judeţeană a Olimpiadei de Religie. Alături de elevii finalişti şi profesorii lor coordonatori, au fost prezenţi la eveniment şi pr. Sorin Lungoci, consilier la Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul al Arhiepiscopiei Timişoarei şi prof. Daniela Buzatu, inspector de Religie în cadrul Inspectoratului Şcolar judeţean Timiş.  Aceştia au înmânat participanţilor la olimpiadă diplome şi daruri constând în cărţi de rugăciune şi volume cu scrieri duhovniceşti, dar şi iconiţe. Cu acest prilej, au fost premiaţi şi elevii finalişti de la confesiunea Romano catolică. Faza naţională a Olimpiadei de Religie Ortodoxă se va desfăşura în luna aprilie la Slatina, jud. Olt.

Comments are closed.