Slujire la Catedrala Mitropolitană din Timişoara

DSC_6430

 Preasfinţitul Părinte Paisie Lugojanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei, a slujit duminică la Catedrala Mitropolitană “Sfinţii Trei Ierarhi” din Timişoara. În cadrul slujbei, Ierarhul a fost înconjurat de un sobor de preoţi şi diaconi, slujitori ai sfântului locaş. Cuvântul de învăţătură a fost adresat credincioşilor de pr. Daniel Hlodec, care a subliniat câteva dintre învăţăturile pe care pericopa evanghelică duminicală de la Luca 6, 31-36 ni le pune înainte. În finalul Sfintei Liturghii, Preasfinţitul Părinte Paisie Lugojanul, a săvârşit o slujbă de pomenire pentru Mitropolitul Nicolae Corneanu, vrednicul arhipăstor al clericilor şi credincioşilor bănăţeni, mutat la Domnul în ziua de 28 septembrie a.c.

DSC_6426 DSC_6424 DSC_6425

Comments are closed.