“Hristos împărtăşit copiilor” la parohia Variaş

La parohia Variaş din protopopiatul Sânnicolau Mare, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Nicolae al Banatului, joi, 7 mai, începând cu ora 10, se va susţine o cateheză, specifică programului “Hristos împărtăşit copiilor”, de către preotul paroh Eftimie Cristea. La această activitate catehetică vor participa copii din localitate şi mai mulţi preoţi din parohiile învecinate. Întâlnirea va fi un bun prilej de îndrumare şi sprijinire a preoţilor desemnaţi cu reorganizarea activităţii catehetice la nivelul parohiilor din protopopiatul menţionat.

Această acţiune, asemenea celei desfăşurate la parohia Iecea Mare, se înscrie în procesul de implementare a proiectului catehetic “Hristos împărtăşit copiilor” la nivelul parohiilor din protopopiatul Sânnicolau Mare.

Leave a Reply