Simpozionul internațional ANUL CENTENAR AL MARII UNIRI. CONSIDERAȚII TEOLOGICE ȘI ISTORICE

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Ioan al Banatului, Arhiepiscopia Timișoarei împreună cu Facultatea de Litere, Istorie și Teologie din Timișoara, prin colectivul de Teologie ortodoxă, organizează luni 12 noiembrie 2018, de la orele 9:00, la sediul Centrului eparhial din blv. C.D. Loga nr. 7, simpozionul internațional intitulat Anul centenar al Marii Uniri. Considerații teologice și istorice.

Cei care doresc să participe, sunt invitați să comunice numele și prenumele, afilierea instituțională și tema comunicării, pe adresa de email:
invierea@arhiepiscopiatimisoarei.ro, până cel târziu la data de 3 noiembrie a.c.

 

Organizatori:

Pr. lect. dr. Marius Florescu – 0723.223.436

Pr. lect. dr. Adrian Covan – 0726.458.458

Comments are closed.