Hotărâri ale Consiliului Eparhial

Consiliul Eparhial întrunit în ziua de 26 mai sub preşedinţia Preasfinţitului Episcop-vicar Paisie Lugojanul a hotărât următoarele:
– numirea preotului Adrian Floca de la parohia Lupeşti, protopopiatul Lipova (Arhiepiscopia Aradului), în funcţia de preot paroh de la parohia Timişoara Fabric, protopopiatul Timişoara II, în urma examenului de selecţie desfăşurat la Centrul eparhial;

– transferul preotului Ştefan Dumitrescu de la parohia Sânpetru Mic, la parohia Sânpetru Mare, protopopiatul Sânnicolau Mare;

– transferul preotului Aurel Andrieş de la parohia Leucuşeşti, protopopiatul Făget, la parohia Jabăr, protopopiatul Lugoj;

– numirea preotului Petru Drăghicescu de la parohia Toracu Mare (Episcopia Dacia Felix), la parohia Timişoara Viile Fabric, protopopiatul Timişoara II, pe temeiul avizului pozitiv al Consiliului Naţional Bisericesc.

Comments are closed.