Pelerinajul Floriilor, Timișoara 2017

Sâmbătă 8 aprilie a.c., începând cu ora 17:15, se va organiza tradiționalul pelerinaj de Florii, la care vor participa numeroși preoți și credincioşi din Timişoara.

            Vă aducem la cunoştinţă că vor exista trei puncte de plecare spre catedrala mitropolitană pe următoarele trasee, la trei ore diferite:

  1. Ora 17:30 – Biserica Ortodoxă din Piața Alexandru Mocioni nr. 9 – B-dul 16 Decembrie 1989 – Podul Traian – Catedrala mitropolitană;
  2. Ora 17:15 – Biserica Orotdoxă din strada profesor George Dragomir (Piața Crucii) – B-dul Mihai Viteazul – Podul de la Universitate – B-dul Regele Ferdinand (contrasens) – Catedrala mitropolitană;
  3. Ora 17:40 – Mitropolia Banatului – B-dul C.D. Loga (trotuar) – Catedrala mitropolitană.

Totodată, facem precizarea că pentru desfășurarea pelerinajului în bune condiții, din toate cele trei puncte de plecare, va fi afectată o singură bandă de circulație din carosabil. Odată cu sosirea la ora 18:00 la Catedrala mitropolitană, programul liturgic va continua în interiorul lăcașului de cult.

Comments are closed.