Preasfinţitul Paisie Lugojanul aniversează 8 ani de arhierie

Astăzi, 19 februarie, se împlinesc opt ani de la hirotonia întru arhiereu a Preasfinţitului Paisie Lugojanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei, şi de la instalarea sa. Cu acest prilej, colaboratorii Centrului eparhial şi cei de la Catedrala mitropolitană au adresat Preasfinţiei Sale felicitări şi urări de bine, precum şi ani mulţi şi binecuvântaţi de viaţă, cu arhierie curată şi rodnică!

Sărbătorirea celor opt ani de episcopat a fost marcată prin rugăciune, Preasfinţia Sa mulţumind Bunului Dumnezeu pentru binefacerile revărsate de-a lungul celor 8 ani de arhierie în cadrul Arhiepiscopiei Timişoarei. Preasfinţitul Paisie a săvârşit Sfânta Liturghie înconjurat de un sobor de preoţi şi diaconi, iar apoi, după-amiază, angajaţii Centrului eparhial şi slujitorii Catedralei mitropolitane l-au felicitat, urându-i mulţi ani plini de împliniri şi bucurii duhovniceşti.

Comments are closed.