Prima conferință prepascală la Facultatea de Teologie din Timișoara

Joi 9 martie 2023, în sala Rotonda a Facultății de Teologie din Timișoara s-a desfășurat prima conferință prepascală din acest an, sub titlul: „Exigențe misionare noi în pastorația persoanelor vârstnice”, susținută de părintele lect. univ. dr. Marius Florescu.

De față au fost părintele consilier lect. dr. Nichifor Tănase de la Centrul eparhial, părintele conf. dr. Constantin Jinga, șeful Colectivului de Teologie, cadre didactice, studenți și alți participanți.

La final a fost prezentat și noul număr – 2022 – al revistei Theologos, alcătuită de profesori și studenți ai Facultății de Teologie.Corul Facultății, dirijat de părintele asistent dr. Laurian Popa, a interpretat la final o cântare adecvată Postului Mare.

Comments are closed.