Rugăciune pentru tămăduirea bolilor sufleteşti şi trupeşti

La parohia „Sf. M. Mc. Dimitrie” Sânandrei – Protopopiatul Timișoara I, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Ioan, Arhiepiscopul Timișoarei, Mitropolitul Banatului, în ziua de duminică, 03/04/2022 s-a săvârşit Taina Sfântului Maslu, de către un sobor de 6 preoţi, într-o atmosferă duhovnicească.


La săvârşirea Sfântului Maslu, credincioșii parohiei noştri au simţit cum Duhul Sfânt alină suferinţele şi vindecă bolile sufleteşti şi trupeşti, deoarece, după ungerea cu untdelemnul sfinţit şi cuvântul de învăţătură rostit de către Pc. Părinte Ioan Mircea, parohul Bisericii – Badea Cârțan – Timișoara. La finalul Sfintei Taine, liniştea şi pacea s-au aşternut în inimile credincioşilor asistaţi şi am descoperit cum, în faţa lui Dumnezeu, cu toţii ne numim „robi” ai Lui. În Biserică nu suntem singuri niciodată şi această învăţătură dorim să o insuflăm enoriașilor noştri. Pc. Părinte Paroh, Alecu Radu-Hariton, a mulțumit preoți slujitori și credincioșilor care au participat la această sfântă Taină a sfântului Maslu.

Comments are closed.