Sesiunea de toamnă a examenului de licență, la Timișoara

În ziua de 13 septembrie, s-a desfășurat la sediul Facultății de Teologie din Timișoara, sesiunea de toamnă a examenului de licență, la care s-au prezentat șapte candidați.

            Mai întâi, luni 11 septembrie s-a desfășurat proba scrisă a examenului de licență, la disciplina Dogmatică. Apoi, după susținerea lucrării de licență de către fiecare candidat în parte, toți aceștia au fost declarați admiși.

Comisia profesorală a fost prezidată de părintele conf. dr. Constantin Jinga. Imediat după acest moment, în capela Facultății de Teologie a fost săvârșită slujba de Te-Deum de către părintele lect. dr. Marius Florescu, iar după aceea a urmat citirea jurământului de către părintele lect. dr. Adrian Covan împreună cu absolvenții, respectiv semnarea acestuia.

Astfel, încă o generație de absolvenți ai Facultății de Teologie din Timișoara se îndreaptă spre slujirea lui Dumnezeu și a oamenilor, dar mai întâi spre finalizarea masteratului în Teologie.

Comments are closed.