Simpozion închinat Zilei Naţionale a României la parohia Timişoara Dacia

Vineri, 29 noiembrie, la biserica cu hramul “Pogorârea Sfântului Duh” a Parohiei Timişoara – Dacia, începând cu ora 15:00, se va desfăşura  Simpozionul Internaţional “Columna 2000″, închinat Zilei Naţionale a României. Organizatorii simpozionului sunt Consiliul Judeţean Timiş, Centrul de Cultură şi Artă al Judeţului Timiş, Asociaţia Naţională “Cultul Eroilor” din România – filiala Timiş, Parohia ortodoxă Timişoara-Dacia, Fundaţia pentru Cultură şi Învăţământ “Ioan Slavici” Timişoara, Universitatea şi Liceul “Ioan Slavici” din Timişoara, Despărţământul “Ioachim Miloia” Timişoara al Astrei, Societatea culturală “Patrimoniu” Timişoara, Sindicatul Independent al Învăţământului Preuniversitar Timiş şi Federaţia “Spiru Haret”.

Comments are closed.