Simpozionul internațional de teologie Maica Domnului, ocrotitoarea creștinilor

ARHIEPISCOPIA TIMIŞOAREI, FACULTATEA DE LITERE, ISTORIE ŞI TEOLOGIE DIN TIMIŞOARA organizează SIMPOZIONUL INTERNAȚIONAL DE TEOLOGIE MAICA DOMNULUI, OCROTITOAREA CREȘTINILOR

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Ioan al Banatului, luni 4 noiembrie 2019, de la orele 10, la mănăstirea Timişeni – Şag va avea loc simpozionul internaţional de teologie intitulat MAICA DOMNULUI – OCROTITOAREA CREŞTINILOR, care va reuni profesori şi teologi din ţară şi din străinătate. Lucrările simpozionului se vor desfăşura în plen şi pe secţiuni.

Doritorii de a lua parte la simpozion sunt rugați să trimită până la data de 26 octombrie 2019 următoarele: titlul susținerii, un sumar în limba română și afilierea instituțională.

Studiile prezentate la simpozion vor fi publicate într-un volum acreditat B de către C.N.C.S.I.S.

Confirmarea participării se poate face la numerele de telefon: 0723.223.436 – preot lect. univ. dr. Marius Florescu şi 0726.458.458 – preot lect. univ. dr. Adrian Covan și pe adresa de email: invierea@arhiepiscopiatimisoarei.ro

  COMITETUL DE ORGANIZARE

Comments are closed.