“Hristos împărtăşit copiilor” la parohia Timişoara – Calea Martirilor

La parohia Timişoara – Calea Martirilor, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Nicolae al Banatului, vineri, 29 mai, începând cu ora 10, se va susţine o cateheză din cadrul proiectului “Hristos împărtăşit copiilor”, de către părintele diacon Teodor Turcuş. La această activitate catehetică va participa un grup de copii de la Şcoala cu clasele I-VIII nr. 25, precum şi mai mulţi preoţi. Întâlnirea va fi un bun prilej de îndrumare şi sprijinire a preoţilor desemnaţi cu reorganizarea activităţii catehetice la nivelul parohiilor din protopopiatul Timişoara.

Această acţiune se înscrie în procesul de implementare a proiectului catehetic “Hristos împărtăşit copiilor” la nivelul parohiilor din protopopiatul Timişoara.