„Pentru dumneavoastră doamnă!”

        De ziua internaţională a femeii, copiii de la Centrele Educaţionale “Patriarh Miron Cristea” din Făget şi ,,Sfântul Ierarh Nicolae’’ din Lugoj ale Arhiepiscopiei Timişoarei au intreprins o vizită la Complexul de servicii persoane vârstnice “Sfântul Nicolae” din oraşul Lugoj. Primirea la sediul Complexului a fost facută de către Adriana Honyak, directorul complexului de servicii pentru persoane vârstnice. În cadrul vizitei, cei mici au susţinut un mini-program artistic dedicat  doamnelor din complex cu ocazia ,,Zilei internaţionale a femeilor’’. Echipa copiilor din Făget a oferit şi un program instrumental susţinut de unul din beneficiarii centrului, Leonardo Borojan, constând într-un mini recital de romanţe şi doine. La sfârşitul programului artistic, copiii  din Centrul educaţional Lugoj au oferit tuturor celor prezenţi felicitări cu mesaje de primăvară şi “La mulţi ani!”, confecţionate de ei, iar copiii centrului educational Făget au oferit coşuleţe cu flori retaliate de ei, precum şi dulciuri cumpărate din banii rezultaţi din valorificarea câtorva coşulete cu ajutorul credincioşilor din Biserica Parohiei Făget 1.

Comments are closed.