Concerte corale dedicate Zilei Naţionale a României

Sâmbătă, 30 decembrie, de la ora 12,00 în parohia Ghiroda Veche se va desfăşura un festival coral dedicat Zilei Naţionale a României, la care vor participa mai multe formaţii corale din Timiş, Caraş-Severin şi Banatul Sârbesc.

Duminică, 1 decembrie la Catedrala mitropolitană va avea loc un concert coral susţinut de Corul de copii al Şcolii „Sfântul Antim Ivireanul” şi al Grădiniţei „Troiţa”. Evenimentul va avea loc la finalul Sfintei Liturghii, în jurul orei 12,00.

Duminică, 1 decembrie de la ora 18,00, corala „Theophoros” a Centrului Eparhial, Corul Facultăţii de Teologie din Timişoara şi Corul de copii al Parohiei şi Primăriei Belinţ , vor susţine momente corale închinate Zilei Naţionale a României în Catedrala mitropolitană din Timişoara.

Comments are closed.