Concursul de pictură pe sticlă: “Icoana – fereastra spre cer”

IMG_8589Școala Gimnazială “Sf. Antim Ivireanul” în parteneriat cu Arhiepiscopia Timișoarei a organizat Concursul de pictură pe sticlă: “Icoana – fereastra spre cer”, ediția a II-a, în cadrul programului Să ști mai multe, să fii mai bun!,în 20 aprilie 2016, la sediul școlii noastre.

Au participat peste 90 de elevi (de la clasele pregătitoare până la clasa a VII-a) de la Școala Gimnazială “Sf. Antim Ivireanul”, Gimnazială nr.25 – Timișoara, Colegiul Tehnic “Ion Mincu” – Timișoara, Liceu Teoretic “Vlad Țepeș” – Timișoara, Școala Gimnazială Sînmihaiu Român, Școala Gimnazială Udvin (Sînmihaiu Român), Colegiul Național Bănățean – Timișoara, Școala Gimnazială nr. 27 – Timișoara și Școala Gimnazială “Take Ionescu” nr. 16.

Copiii au pictat pe sticlă icoana Sfântului Antim Ivireanul după un șablon pus la dispoziția participanților de către organizatori.
În perioada de jurizare, elevii au participat la jocuri distrative susținute de studenți ai Facultății de Educație Fizică și Sport, Universitatea de Vest, Timișoara.

Premiile au fost asigurate de IHM Total Consult SRL, Arhiepiscopia Timișoarei și Școala Gimnazială “Sf. Antim Ivireanul”.

IMG_5679

Comments are closed.