Copiii de la Centrul educaţional din Deta alături de persoanele vârstnice

  Sâmbătă, 8 octombrie, copii din Centrul Educaţional “Sfântul Iosif cel Nou de la Partoş”, din Deta, au organizat o vizită la Azilul de Bătrâni din localitatea Ciacova. Evenimentul a avut loc cu prilejul sărbătoririi Zilei Mondiale a Persoanelor Vârstnice. Copiii s-au pregatit pentru aceasta vizită cu poezii, cântece, dansuri şi mici cadouri confecţionate de către ei. Gazdele i-au întâmpinat pe cei mici nu doar cu cadouri şi dulciuri, ci cu multe sfaturi şi încurajări. Copiii au fost coordonaţi de către asistentul social, profesor şi cele două animatoare socio-educative din centru.

Centrul Educational “Sfântul Iosif cel Nou de la Partoş”, din Deta, funcţionează în baza unui proiect finanţat de Fondul Social European POSDRU(/91/2.2/9/61137) prin AMPOSDRU.

 

 

Comments are closed.