Eveniment în Catedrala mitropolitană din Timişoara

Arhiepiscopia Timişoarei în cadrul programului “Lăsaţi copii să vină la mine” organizează în fiecare an un eveniment destinat copiilor din serviciile rezidenţiale ale Direcţiei de asistenţă socială şi protecţia copilului Timiş.

Anul acesta, doamna director general Rodica Negrea împreună cu preoţii Direcţiei au însoţit pe cei 180 de copii ce au susţinut un concert de colinde în catedrala mitropolitană luni 22 decembrie la orele 18. Evenimentul s-a desfăşurat cu binecuvântarea Părintelui Mitropolit Nicolae al Banatului şi s-a bucurat de prezenţa Preasfinţitului Părinte Episcop-vicar Paisie Lugojanu. Colindătorii au fost binecuvântaţi de Preasfinţia Sa şi au primit pachete cu daruri special pregătite pentru ei cu acest prilej.

Acţiunea face parte din programul manifestărilor organizate de Sectorul social al Arhiepiscopiei coordonat de părintele consilier Cristian Pavel.

Leave a Reply