Filantropie la Paraclisul Mitropolitan Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan și Sfântul Evanghelist Luca

De câţiva ani buni, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Mitropolit Ioan al Banatului, la Paraclisul Mitropolitan Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan și Sfântul Evanghelist Luca din Timișoara se desfășoară programul Masa săracilor, cu sprijinul credincioșilor care frecventează această biserică. Duminică, 29 noiembrie, beneficiarii Azilului de noapte de pe strada Brâncoveanu nr. 50 din Timișoara au primit, prin grija părintelui Cristian Feraru şi a bisericii amintite, 80 de pachete cu hrană caldă, de care s-au bucurat cei care îşi găsesc adăpost aici. De menționat este că prin programul Masa săracilor, organizat de Paraclisul Mitropolitan Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan și Sfântul Evanghelist Luca din Timişoara se oferă săptămânal hrană caldă mai multor familii nevoiaşe din Timişoara şi din judeţ.