Inimă Bună – ediţia a XVIII-a

În zilele de 3, 4 şi 5 decembrie, Fundaţia Serviciilor Sociale Bethany din Timişoara desfăşoara campania de colectare de fonduri “Inimă Bună” – aflată la ediţia a XVIII-a.

Grupurile ţintă ale acestui proiect îl constituie 150 de copii şi familii aflate în dificultate şi 65 de tineri seropozitivi din judeţul Timis.

Anul acesta, Fundaţia Bethany are ca parteneri în acest proiect Mitropolia Banatului, Primăria Timişoarei şi Consiliul Local al minicipiului şi Catedra de Asistenţă Socială a Universităţii de Vest din Timişoara.

Voluntarii campaniei Inimă Bună sunt aproximativ 100 de studenţi de la Facultatea de Sociologie şi Psihologie – secţia de Asistenţă Socială. Sunt uşor de recunoscut în centrele comerciale şi pe străzile Timişoarei, purtând pălării, pelerine şi cutii de culoare roşie, după cum îi ştiu deja timişorenii, începand din anul 1990.

Deasemenea, au fost plasate în mai multe biserici din Timişoara urne sigilate, în acelaşi scop caritabil.

Leave a Reply