Liturghie arhiereasca în parohia Cliciova

Duminică, 21 septembrie 2008, parohia Cliciova din protopopiatul Făget a primit vizita Prea Sfinţiei Sale Paisie Lugojeanu.

Din încredinţarea Înalt Prea Sfinţiei Sale Dr. Nicolae Corneanu, Prea Sfinţia Sa Paisie a vizitat parohia Cliciova şi a binecuvântat lucrările de renovare ale bisericii parohiale, lucrări executate cu osteneala credincioşilor din parohie conduşi de preotul paroh Nicolae Drăghicescu. Strădania credincioşilor a fost apreciată de ierarh prin conferirea distincţiei de iconom stavrofor preotului paroh.

Biserica parohiei Cliciova, cu hramul Învierea Domnului a fost construită în anul 1908. Credincioşii parohiei (125 de familii şi 414 credincioşi) au executat la sfântul locaş lucrări de renovare exterioară care au fost binecuvâtate.

După cuvântul de învăţătură al Prea Sfinţiei Sale numeroşi credincioşi, printre care mulţi copii şi tineri, s-au împărtăşit cu sfintele Taine.