Mitropolitul Banatului felicitat cu ocazia sărbătorii ”Sfântul Ierarh Nicolae”

Preasfinţitul Paisie Lugojanul, Episcop- vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei, împreună cu membrii Permanenţei Consiliului Eparhial, preoţii şi diaconii slujitori ai Catedralei mitropolitane, precum şi membrii Centrului Eparhial au felicitat miercuri, 5 decembrie, în ajunul sărbătorii Sfântului Ierarh Nicolae, pe Înalt Preasfinţitul Nicolae, Mitropolitul Banatului, cu prilejul aniversării zilei onomastice.

În cuvântul rostit cu acest prilej, pr. Marius Florescu, a adresat Întâistătătorului Banatului urările călduroase de sănătate, pace sufletească şi bucurii duhovniceşti, din partea tuturor fiilor duhovniceşti, credincioşi şi clerici, pe care Înalt Preasfinţia Sa îi păstoreşte cu vrednicie de peste 50 de ani.

„Pe Stăpânul şi Mitropolitul nostru, Doamne îl păzeşte întru mulţi ani!”.

Comments are closed.