Moment festiv în Arhiepiscopia Timişoarei

 Astăzi, 24 octombrie, Preasfinţitul Paisie Lugojanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei, îşi aniversează ziua de naştere. Cu acest prilej, Preasfinţia Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană din Timişoara, înconjurat de un numeros sobor de preoţi şi diaconi de la Centrul eparhial şi de la mai multe parohii din cuprinsul Arhiepiscopiei. În după amiaza acestei zile colaboratorii Centrului eparhial, slujitorii Catedralei mitropolitane, protopopii Eparhiei şi copiii de la Grădiniţa „Troiţa” şi Şcoala „Sfântul Antim Ivireanul” l-au felicitat la reşedinţa mitropolitană pe Preasfinţitul Paisie cu prilejul împlinirii a 42 de ani de viaţă. 

La acest ceas aniversar, clericii şi credincioşii din cuprinsul Arhiepiscopiei Timişoarei, împreună cu Înaltpreasfinţitul Părinte Nicolae, Mitropolitul Banatului, urează Preasfinţiei Sale să aibă parte de mulţi şi binecuvântaţi ani, cu arhipăstorire rodnică, spre mărirea lui Dumnezeu şi spre binele Sfintei Sale Biserici.

Comments are closed.