Parohia Ghiroda Veche, în sprijinul copiilor de la Spitalul „Louis Țurcanu” din Timișoara

                        În săptămâna a VI-a a Sfântului și Marelui Post, numită și a „Intrării Domnului în Ierusalim” Parohia Ortodoxă Ghiroda Veche a desfășurat o acțiune de ajutorare a copiilor internați pe diferite secții ale Spitalului Louis Țurcanudin Timișoara, prin achiziția mai multor produse de maximă necesitate. S-au achiziționat lenjerii de pat, scutece Pampers pentru nou-născuți, șervețele umede și sticluțe din sticlă cu biberoane, atât de necesare bebelușilor internați în Spital.

                        „Parcurgem o perioadă foarte delicată în care este nevoie de implicarea fiecăruia dintre noi pentru a fi prezenți și alături de cei aflați pe patul de suferință; ne bucurăm că am putut întinde o mână de ajutor copiilor internați în spital și înălțăm o rugăciune pentru ei și părinții lor rugându-L pe Bunul Dumnezeu să-i întoarcă sănătoși la casele lor. De asemenea suntem alături și de medicii care îngrijesc acești copilași și care au primit cu bucurie implicarea noastră. Mulțumim Bunului Dumnezeu, credincioșilor și tinerilor din parohia noastră, care s-au implicat activ în activitățile filantropice derulate  de parohia noastră în această perioadă; și pentru că se apropie Marele Praznic al Învierii Domnului, vom încerca să fim în continuare alături de cei aflați în suferință și nevoi, pentru a simți și ei bucuria Sfintelor Sărbători care se apropie”, a declarat părintele paroh Caius Andrașoni.

Comments are closed.