Parohie vacantă

Potrivit celor hotărâte de Consiliul Eparhial, în ziua de 28 iunie a.c., a avut loc la Centrul eparhial examenul de selecţie pentru ocuparea postului vacant de preot de la parohia Buziaş I, protopopiatul Lugoj, declarat vacant la data de 18 aprilie. În perioada acordată depunerii dosarelor candidaţilor, s-a înscris un singur candidat: preotul Nicolae Ciucure de la parohia Sinersig, protopopiatul Lugoj. În urma desfăşurării examenului de selecţie acesta a obţinut media generală 7, 63 în urma căreia nu a putut fi declarat promovat, întrucât media minimă de promovare este 8,51. Prin urmare, Consiliul Eparhial anunţă din nou vacant postul de preot de la parohia Buziaş I, protopopiatul Lugoj, doritorii care îndeplinesc condiţiile urmând să-şi depună dosarul la secţia bisericească a Centrului eparhial, până la data de 21 iulie a.c.

Comments are closed.