Pelerinaj la biserica din Sânnicolau Mare

 Marţi, 3 decembrie, elevii clasei a IX-a C de la Liceul Tehnologic “Romulus Paraschivoiu” din Lovrin, împreună cu profesorul de religie Ciprian- Ioan  Graure, au realizat un pelerinaj la Biserica Ortodoxă din Sânnicolau Mare, cu hramul “Naşterea Maicii Domnului”.

Aici elevii s-au închinat la racla cu o particică din moaştele Sfântului Ierarh Nicolae, care au fost aduse în parohie prin grija pr. Gheorghe Sutac, protopopul Sânnicolaului. Pelerinajului a fost organizat de profesorul de religie, Ciprian-Ioan Graure, cu acordul directorului şcolii, Claudia Hodorog şi cu binecuvântarea părintelui paroh Iosivut Paul Cosmin de la parohia cu hramul “Sfântul Ierarh Nicolae”, din Lovrin.

Pe această cale se aduc mulţumiri conducerii Liceului Tehnologic “Romulus Paraschivoiu” Lovrin, elevilor prezenti la acest pelerinaj, Preaonoratului părinte protopop Gheorghe Sutac şi rugăm pe Sfântul Ierarh Nicolae să reverse asupra tuturor mila lui cea bogată.

Comments are closed.