Premierea olimpicilor timișeni

La iniţiativa Fundaţiei “Artmedia” din Timişoara, cu sprijinul Mitropoliei Banatului şi Inspectoratului Şcolar Judeţean Timiş joi, 30 mai va avea loc gala de premiere a celor mai buni 50 de elevi olimpici din judeţ. În acest sens la Sala Capitol a Filarmonicii „Banatul” se va desfășura conferința-dezbatere „Despre dragoste” susținută de artistul și omul de cultură creștină Dan Puric. Apoi prin compania artistică „Passe-Partout” coordonată de același artist, va fi prezentat spectacolul “Întâlniri”, dedicat tinerilor timişoreni cu performanţe în domeniile şcolar şi cultural-ştiinţific. Olimpicilor timișeni le vor fi oferite premii substanţiale în bani, cărţi şi o nouă invitaţie la teatru, la spectacolul extraordinar „Regele Lear”, pe care celebrul Teatru „Globe” din Londra îl va prezenta, tot la invitaţia Fundaţiei „Artmedia”, în zilele de 18 şi 19 iunie, la Colegiul Naţional Bănăţean.

Comments are closed.