Slujiri şi participări arhiereşti în Arhiepiscopia Timişoarei

În Duminica din 2 ianuarie Preasfinţitul Episcop-vicar Paisie Lugojanul a săvârşit Sfânta Liturghie la biserica parohiei Timişoara Iosefin, protopopiatul Timişoara I.

De praznicul Sfântului Ioan Botezătorul – 7 ianuarie – Preasfinţia Sa a slujit Sfânta Liturghie la biserica parohiei Timişoara Mehala, protopopiatul Timişoara I, împreună cu clericii slujitori de acolo.

Duminică 9 ianuarie Preasfinţia Sa a oficiat Sfânta Liturghie la parohia Checea, protopopiatul Timişoara I, după care a vizita căminul pentru bătrâni din localitate, aflat în grija Centrului eparhial.

Duminică 16 ianuarie Preasfinţitul Episcop-vicar Paisie a participat la Sfânta Liturghie de la catedrala mitropolitană, rostind şi cuvântul de învăţătură la Evanghelia celor 10 leproşi.

Leave a Reply