Zilele educaţiei ortodoxe, 26-28 septembrie 2013

Şcoala Primară “Sf. Antim Ivireanul” în parteneriat cu Grădiniţa PP “Troiţa” aflate sub patronajul Arhiepiscopiei Timişoarei şi al Asociaţiei Prologos organizează cea de-a doua ediţie a Zilelor educaţiei ortodoxe, în perioada 26-28 septembrie.  Joi – 26 septembrie, începând cu orele 17.00, copiii grupei mari ai Gradiniţei PP “Troiţa” vor realiza un program artistic la sediul unităţii şcolare, aflat în Timişoara pe str.Acad.Alex.Borza nr.8. Sâmbătă – 28 septembrie, între orele 10-13, sunt invitaţi copiii sub 10 ani să participe la diverse ateliere: confecţionarea trăistuţelor, realizarea unei icoane în tehnica mozaicului şi confecţionarea unei machete reprezentând o bisericuţă. Vom organiza şi concursuri sportive:  de viteză, concursuri de îndemânare, concurs de biciclete (copiii sunt rugaţi să vină cu bicicletele proprii şi cu echipament corespunzător). Acestea se vor finaliza cu premierea câştigătorilor şi a participanţilor.

O altă surpriză a acestui eveniment este promovarea albumului de muzică pentru copii “Cius, cius, magarus”, realizat de corul Grădiniţei “Troiţa” şi al Şcolii Primare “Sf.Antim Ivireanul”.

Partenerii evenimentului sunt AGROLAND, Arta in nori, Fundaţia Antimis, Printopia şi Dominet.

Comments are closed.