Zilele educaţiei ortodoxe la a III-a ediţie

Școala Ortodoxă „Sfântul Antim Ivireanul”, în parteneriat cu Grădinița „Troița”, organizează cea de-a treia ediție a Zilelor Educației Ortodoxe, în perioada 26-27 septembrie a.c.

Vineri, 26 septembrie, începând cu ora 17:30, copiii grupei mari ai Grădiniței „Troița” vor realiza un program artistic.

Sâmbătă, 27 septembrie, în intervalul dintre orele 9:30 și 10:30, sunt invitați copiii cu vârste între 6 și 11 ani să participe la diverse ateliere practice și creative. Apoi, între orele 10:30 și 12:30 vor avea loc concursuri sportive: întreceri pe cutii, căratul nucilor, șofer de bicicletă.

Partenerii evenimentului sunt: Universitatea de Vest din Timișoara – Facultatea de Educație Fizică și Sport, Agroland, Arta în nori, Fundația Antimis, Printopia și Dominet. Evenimentul are loc la sediul școlii și al grădiniței ortodoxe, aflat pe bv. L. Rebreanu, nr. 35 (intrarea de pe str. Eneas).

Comments are closed.